Jak se již stalo tradicí tak i v letošním roce bude část náměstí vyhrazena pro řemeslné stánky. Výrobci a prodejci přijedou s ručně zpracovanými výrobky, jako jsou domácí uzeniny, sýry, výrobky ze dřeva, skla, proutí, vosku i kovu, keramiky, malovaný textil, medovina. Někteří řemeslníci budou své řemeslo předvádět. Ale i ostatní tzv. „neřemeslní prodejci“ budou mít co zajímavého nabídnout. Takže přijďte a přesvědčte se sami.

V sobotu i v neděli bude Městské muzeum Antonína Sovy a Informační centrum v budově zámku otevřeno od 11 do 16 hodin.

Stejně tak jako v minulých letech i letos budou pro návštěvníky pouti bezplatně přístupné WC v pizzerii Peppino, v Asia Restaurantu, v restauraci Na Panské, na radnici a na autobusovém nádraží.

Zejména řidiče vozidel, kteří parkují v ulici Svatojánská, a Spálená upozorňujeme na skutečnost, že dle ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích musí při stání vozidla zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Stání vozidla, kterým dojde k porušení tohoto ustanovení je přestupkem, za který může být uložena pokuta ve výši 1 500 Kč až 2 500 Kč. Vzhledem ke smlouvě uzavřené mezi městem Pacov a Policií České republiky budou policisté věnovat zvýšenou pozornost v době pouti především dodržování veřejného pořádku a parkování v ulici Svatojánská, Spálená, Hronova.

Pro parkování vozidel lze využít parkoviště před zámkem, parkoviště proti zámku a parkoviště u restaurace „Na Růžku“, u polikliniky, u prodejen Albert a Penny market.

 

Městský úřad Pacov

 

Share Button