Hlasování probíhá od 1. 3. – 31. 3. 2018.

Elektronické hlasování:
Svůj hlas můžete dát vždy jen jedné akci v kategorii. K úspěšnému hlasování je nutné vyplnit elektronický formulář a opsat číselný kód. Do e-mailové schránky, kterou uvedete ve formuláři, Vám bude zaslána informační zpráva a na základě jejího potvrzení (a opětovného opsání číselného kódu) dojde k započítání Vašeho hlasu do ankety. Bohužel se někdy stává, že informační mail padá do spamů, proto si, prosím, zkontrolujte i tuto složku, bez potvrzení Váš hlas bohužel nebude do hlasování započítaný.

Odkaz na link hlasování:

O projektu:

Kaplička z přelomu 18. a 19. století, stojící uprostřed travnatého ostrůvku na obecní návsi v Roučkovicích, tvoří významnou součást historické zástavby obce. Jedná se o zděnou stavbu čtvercového půdorysu s jehlancovou střechou završenou lucernou a cibulí s křížem.

Před obnovou prošla kaplička procesem odvlhčení, jelikož trpěla vzlínající vlhkostí. Silně degradované byly vnější i vnitřní omítky a též dřevěné výplně oken i dveří. Při operativním průzkumu pracovníci NPÚ v Telči objevili v interiéru v omítkových vrstvách dochované víceúrovňové výmalby s válečkovými a šablonovými tyrkysovými vzory a ještě starší hlinkové rostlinné motivy hnědočervených odstínů.

Po opravě vnějších omítek byl kapli navrácen historicky doložený bílý nátěr. Dožilé dřevěné výplně nahradily truhlářsky vyrobené kopie s přeneseným původním kováním. Velmi kvalitní, slinutá kameninová trojbarevná dlažba ze závěru 19. století byla vyzdvižena, očištěna a uložena zpět. Dochované souvrství prostupujících se výmaleb bylo zafixováno a prezentováno bez dalšího překryvu.

Obnova vrátila stavbě její historický vzhled a obec se tak může pyšnit důstojnou dominantou.

Původní stav:

Kaplička po obnově: