O víkendu můžete navštívit Letní filmové projekce Kinematografu bratří Čadíků v zámecké zahradě. Začátky po 21. hodině.

O stromech i kraji – obrazy Mgr. Tomáše Šmilauera. Probíhající výstava v zámecké kapli. Jedná se převážně o krajinné motivy. Výstava potrvá do 13. srpna.

V prostorách Městského muzea Antonína Sovy v Pacově je otevřena prezentace k 15. výročí zahájení činnosti Centra denních služeb pro dospělé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Přijměte pozvání do pacovského zámku, kde můžete zdarma zhlédnout prezentaci Centra LADA a to do konce srpna v otevírací době muzea.

Do 10. září můžete navštívit Výstavu obrazů MgA. Vlasty Pechové ve výstavním sále Městského muzea A. Sovy v Pacově.

Avantgardening – kolektivní výstava Z. Ryneše, I. Bendové, P. Komoňové, M. Řízka. Sochy, videa a instalace v Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi do 31. července.

 V pátek 28. července se v Zámeckém sále od 14 hodin koná přednáška Jany Vejsadové Vzpomínky – stroj času na cestě minulosti. Jak pomocí vzpomínek oživit svou paměť. Pořádá Letní škola seniorů Kraje Vysočina.

V sobotu 29. července proběhne akce pod názvem Obnova suchomilných trávníků. Sraz je u zastávky ve Velké Rovné v 9 hodin. Součástí programu bude kromě práce s kosou i přednáška o významu lokality a jejím obhospodařování v minulosti. S sebou rukavice, hrábě popř. kosu. Akce je určena pro děti i širokou veřejnost. Občerstvení zajištěno.

V sobotu se uskuteční soutěž v požárním útoku stylem „hrbáč“ O pohár starosty města Pacova. Zámek Pacov – Zámecká zahrada od 13.30 hodin.

 

 

 

 

 

 

Share Button