V Galerii Bernarda Bolzana v Těchobuzi probíhá výstava autorů pod názvem Let deset. Vystavují:  M. Jiříková – drobné betonové objekty, V. Vondrejs – tenzegritový nábytek, obrazy, L. Hausenblas – fotografie na kovových deskách, B. Bakule Malá – reliéfy (stuccolustro), V. Pešková – fotografie, J. Kerouš – obrazy, V. Kotál – obrazy, H. Cetlová – keramika, I. Bukovský – obrazy, I. Šmilauer – sochy, obrazy, Ch. Monroe – obrazy. Výstava potrvá do 31. května.

Ve výstavním sále muzea Antonína Sovy probíhá výstava prací Lucie Daňkové a Lenky Horké Fantazii jsme meze nekladly, která potrvá do 18. června.

V pátek 26. června od 17 hodin se v kavárně Jankl promítá dokumentární film Aminin profil. Film je z produkce dokumentárního festivalu lidských práv Jeden svět. Akci pořádá NZDM Spirála Pacov.

Páteční večer nabízí  již 30. ročník turistického pochodu  – Noční Pacov. Start účastníků mezi 18 a 19. hodinou z turistické základny KČT v Pošenské ulici. Startovné 20 Kč, trasy 7 a 13 km pro pěší, 16 km cyklo.

V sobotu 27. května přijďte do Zámecké zahrady na 7. Pacovské pivní slavnosti. Začíná se od 13 hodin. Čeká vás pestrý hudební program v podobě kapel: V neděli vod čtyř, Dechová hudba, Pátrači a To dáme. Bohaté občerstvení a losování o 365 piv. Nebude chybět ani program pro děti. Vstupné dobrovolné. V případě nepřízně počasí v sokolovně.

 

Share Button